آموزش آنلاین بازی کردن با PS3 در 2022

حمایت از سایت

اگر مطالب بهتون کمک کرد، لطفاً با حمایت از وبسایت به پیشرفتش کمک کنید.

شماره کارت بانک سپه

5892-1014-1860-5453

تمامی لینک‌های دانلود نیم‌ بها هستند.

سرفصل مطالب

یازدهم نوامبر 2006 کنسول PS3 عرضه شد و چند روز پیش از 16 سال هم عبور کرد. در دنیای فعلی با بازی‌های سنگین و پیچیده در کنسول‌های نسل نهمی همچنان کاربرانی هستن که از PS3 دست نمی‌کشن. چرا؟ کافیه به وضعیت داستان سرایی مسخره بازی‌های فعلی دقت کنید. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی انتظار می‌رفت صنعت گیم دگرگون شود.

اما برعکس بازی‌های اخیر همگی بصورت نصفه منتشر می‌شوند و طی چند سال آینده با بروزرسانی متعدد تقریباً تکمیل می‌شوند! زمانی به افت فریم 3 ایراد می‌گرفتیم الان با RTX 4080 هم در بازی‌ها افت داریم! کنسول PS5 از ارائه یک تجربه خالص 60 FPS در دومین سال عرضه خود عاجز شده و بجای 4K تبلیغی روی جعبه با 1080 Full HD اجرا می‌کنه. یادم افتاد از زمان 3 نسخه جدید GTA عرضه نشده! ….

حال در شرایط فعلی شرکت سونی تمام تلاش و توانشو به کار گرفته تا کاربران کنسول‌های قدیمی به آخرین نسل هدایت کنه. بستن سرور بازی‌های 3 هم از این مسئله جدا نیست. (خلاصه مطلب هر چند سال یکبار ما کنسول جدید اختراع می‌کنیم شما هم بخرید. همینطور پیش بره می‌گن مثل گوشی همراه عوض کنید)

سرورهای آنلاین بازی در PS3 فعال هست؟

هنگام نگارش پست قبلی میزان سرورهای فعال کم بود اما در شرایط فعلی سونی برخی بازی‌های دیگر هم بسته! فعلاً سری Call Of Duty و Battlefield, Destiny, Resident Evil, Kilzone, …. فعال هست. در تمامی شبانه روز ممکنه پلیر نباشه و مچ تنها بازی کنید.

بر اساس تجربه خودم از ساعت 2 ظهر تا 5 صبح زمان خوبیه. و می‌شه مچ پیدا کرد. در ساعات دیگر شانسیه!

مشکل دسترسی به سرورهای سونی PSN

اگر هنگام لاگین ارورهای مختلف عجیب غریب مشاهده می‌کنید از اینترنت کشور نیست بلکه از عدم بروزرسانی سرور های PS3 توسط سونی هست! کاربران در کشورهای دیگر نیز همین ارور و رفتار عجیب گزارش می‌کنن.

پروژه PSONE

گروهی از طرفداران کنسول با مشاهده رفتار سونی تصمیم به ایجاد سرورهای بازی گرفتن و تا حدی موفق شدن. طی این پست نحوه استفاده و نصب توضیح دادم. برای اطلاعات بیشتر بهتره به سایت خودشون مراجعه کنید.

برای آنلاین بازی کردن با PS3 به چه نرم افزاری نیاز دارید؟

در شرایط فعلی فقط و فقط کاستوم فریمور EvilNat آخرین نسخه نیاز می‌باشد. در گذشته با انتظار کاستوم فریمورهای مختلف انتخاب گسترده بود و حتی بدون آپدیت کنسول به آخرین ورژن امکان اجرای PSN وجود داشت. اما الان راهی نداره و استفاده از نرم افزارهای SEN Enabler و باقی برای این عملیات لازم نیست.

کدام کنسول‌ها با بازی آنلاین سازگار هستن؟

فقط کنسولی که کاستوم فریمور نصب داره قادر به انجام بازی آنلاین با بازی کپی و کرکی خواهد بود. دستگاه‌هایی که با HEN کار می‌کنن بخاطر عدم نصب کاستوم فریمور EvilNat که با تنظیمات مخصوصش از بن شدن تا حدی جلوگیری می‌کنه، امکان بن شدنشون خیلی بالاست.

دقت کنید هیچ نرم افزار یا شخصی نمی‌تونه تضمین عدم بن به شما بده. بالاخره با اجرای بازی کپی و عدم پرداخت هزینه به ناشر و سونی دارین قانون دور می‌زنین! انتظار پذیرایی نداشته باشید.

در دستگاه‌ها معمولی با بازی قانونی می‌توانید راحت آنلاین بازی کنید.

آموزش تنظیم دستگاه برای آنلاین بازی کردن با PS3 کپیخور

بعد از نصب کاستوم فریمور EvilNat دستگاه خاموش روشن کنید. حال وقتی به صفحه لاگین داخل منو مراجعه کنید با عکس یک قفل مواجه خواهید شد. برای باز کردن بخش لاگین دکمه های مثلث و R2 با هم چند ثانیه نگه دارید تا پیام Syscall Clear برای شما نمایش داده شود. همزمان بخش لاگین نیز باز می‌شه.

دلیل این قفل جلوگیری از ارسال Syscall کاستوم فریمور به سونی در هر لحظه می‌باشد. این فایل اطلاعات فریمور منتشر می‌کنه که منطقاً ما کاستوم داریم و سونی اگر متوجه بشه بن خواهیم شد. پس برای امنیت بیشتر بهتره قفلش کنیم و فقط وقتی نیازه یکبار صفرش کنیم و سپس لاگین تا سونی به راحتی نتونه متوجه جریان بشه.

اگر دستگاه بن شد چه اتفاقی می‌افتد؟ دستگاه بن کاملاً قفل می‌شود؟

خیر. دستگاه بن شده صرفاً از دسترسی به PSN محروم خواهد شد. حتی دانلود آپدیت بازی‌ها مقدور هست. فقط بخش لاگین با پیام شما بن شده‌اید مزین می‌شود و قادر به ورود نخواهید شد. دستگاه همچنان بازی کپی و آفلاین راحت اجرا می‌کنه. فقط خواهش می‌کنم اگر دستگاهتون بن شده هنگام فروش به مشتری بگید. کار خوبی نیست.

صحبتی با کاربران

دوستان عزیز طی سال‌های اخیر با آموزش‌ها در کنار هم بودیم، و شما کاربران و مغازه داران گرامی از مطالب سایت بهره مند شدید. با افزایش هزینه‌های اخیر تمدید هاست و دامنه، بروزرسانی سایت و قالب نیازمنده تلاش و وقت و هزینه می‌باشد. لطفاً در صورت امکان در پیشرفت سایت سهیم شوید و از آموزش رایگان همراه با دیگر مطالب حمایت کنید. از لطف شما متشکرم.

2 دیدگاه درباره پست “آموزش آنلاین بازی کردن با PS3 در 2022”

دیدگاه شما برای ما مهم است

حمایت از سایت

اگر مطالب بهتون کمک کرد، لطفاً با حمایت از وبسایت به پیشرفتش کمک کنید. 

شماره کارت بانک سپه

5892-1014-1860-5453