آموزش آنلاین بازی کردن با PS3 کپیخور در 2021

با انتشار ورژن 4.88 فریمور رسمی توسط سونی، و بلاک شدن روش های Spoof فریمورهای قبلی و عدم انتشار کاستوم فریمور ریباگ شرایط آنلاین بازی کردن کاملاً تغییر کرده!

ریباگ چی شد؟

دوستان همانطور که ما زندگی خودمونو داریم و مشغول هستیم! دولوپرهای ریباگ هم زندگی دارن و بخاطر قدیمی شدن پلتفرم PS3 تصمیم گرفتن روی این کنسول زمان بیشتری صرف نکن و به سمت جیلبریک و احتمالاً کاستوم فریمور PS4 برن. وبسایت رسمی این گروه نیز از دسترسی خارج شده و فکر نمیکنم دوباره بازگشتی داشته باشه.

SEN Enabler نیازه؟ حذفش کنیم؟

هدف اصلی نصب برنامه SEN Enabler اسپوف فریمور بود. هرچند این برنامه قابلیت های دیگری هم داره که برای کاربر معمولی زیاد لازم نمیشه.

Spoof فریمور PS3 چیست؟

Spoof یعنی جوری چیزیو نشون بدی که اونطور نیست! در موضوع PS3 شما یدونه کنسول داری با فریمور مثلاً 4.50 حالا به هردلیلی شما علاقه نداری آپدیت کنی به ورژن آخر که سونی یا هکرها انتشار دادن، با نرم افزار Spoof شما سر سونی و دستگاه کلاه میزاری که آره فریمور آپدیت شده به 4.88 در صورتی که فریمور همون 4.50 هست!

این روش تا ورژن 4.87 فعال بود و خیلی از کاربران کنسول جیلبریک روی ریباگ 4.84 یا ورژن های دیگر استفاده میکردن. با انتشار ورژن 4.88 این روش به طور کلی توسط سونی بلاک شده و دیگه نصب SEN Enabler مفهومی نداره!

حالا در 2021 چطور با PS3 آنلاین بازی کنیم؟!

تنها راه فعلی آپدیت به فریمور Evilnat هست که توسط سازنده SEN Enabler منتشر شده. بر اساس گفته های ایشون برنامه PSN Patch نیز در این کاستوم فریمور افزوده شده و نیاز نیست.
از لحاظ ظاهری و کارایی این فریمور فرق خاصی با ریباگ نداره و استیبل میباشد.

نکته: این 4.88.2 و 4.88.1 فقط توسط این کاستوم فریمور منتشر شده و ارتباطی به سونی نداره، تنها آپدیت رسمی اخیر 4.88. نسخه 1 و 2 Evilnat هردو بر پایه فریمور رسمی 4.88 هستن. نسخه 2 آپدیت داخلی دولوپره نه سونی!

در کاستوم فریمور Evinat نمیشه Sign in کرد؟

همونطور که در سطر بالا گفتم چون PSN Patch در داخل فریمور پچ شده، اگر بعد از روشن کردن کنسول بخواین Sign in کنید با یک تصویر قفل مواجه خواهید شد.
برای حل مشکل ابتدا بازی مورد نظرتونو از مولتی من یا وبمن ماد لود کنید؛ سپس داخل بازی گزینه Multi-player یا هر آپشنی که آنلاین نیاز دارین انتخاب کنید در صفحه لاگین که باز شد و علامت قفل روی لوگوی سونی نشون میده : مثلث و R2 همزمان بگیرین. اگر پیام آنلاک براتون نمایش داده نشد چندبار دیگه دکمه هارو بگیرید.

حالا دوباره Multi-player انتخاب کنید و اینبار صفحه لاگین براتون باز میشه. با خیال راحت لاگین کنید.

آموزش آنلاین بازی کردن با PS3 کپیخور در 2021

خطر بن

همیشه گفتم و همیشه خواهم گفت: عزیزان در جیلبریک و کارهای هکی هیچگونه ضمانتی نیست. ممکنه طی چند ثانیه بن بشید، ممکنه سالها بازی کنید و بن نشید. این مسئله شانسیه و هیچ کسی نمیتونه 100% بهتون اطمینان عدم بن بده. 😀 شما سونی دور میزنید! اگر متوجه بشن بن میشید. خیلی ساده.

4 thoughts on “آموزش آنلاین بازی کردن با PS3 کپیخور در 2021”

 1. سلام
  خیلی عالی و کامل توضیح میدید طوری که هیچ کانالی یه سایتی به این کاملی و خوب توضیح نمیده که منی که تازه کارم متوجه بشم امیدوارم همیشه سلامت باشید و همینطور دقیق و کامل آموزش بزارید
  خیلی کارتون درسته

  Reply
 2. سلام آقا هادی برای آنلاین بازی کردن سونی ۳ نیاز به خرید پلی استیشن پلاس هست؟
  بازی های رایگانم موجود هست؟
  اگه هست چ بازی هاییه

  Reply
  • درود؛ اشتراک پلاس نیاز نیست. بازی رایگان خاصی نیست، تعداد محدود که از لانچ بودن سرور بیشترشون بسته شده!

   Reply

یک دیدگاه متفاوت میتواند دنیا را تغییر دهد