نقد و بررسی تخصصی فن کیس گرین FSB

حمایت از سایت

اگر مطالب بهتون کمک کرد، لطفاً با حمایت از وبسایت به پیشرفتش کمک کنید.

شماره کارت بانک سپه

5892-1014-1860-5453

تمامی لینک‌های دانلود نیم‌ بها هستند.

سرفصل مطالب

فن کیس همیشه انتخاب سختیه! از محصولات چند سِنتی چینی تا پرمیموم های صدها دلاری برندهای معتبر در بازار. همگی دارای نقطه قوت و ضعف خودشون هستن. حال شرکت گرین فن FSB (چینی) روانه بازار کرده. در این پست به نقد و بررسی کیفیت و ارزش خرید این محصول میپردازیم.

این پست توسط هیچ شخص/شرکت/مجموعه ای سفارش داده نشده و مطالب پیش رو تجربه یک مصرف کننده واقعی که برای محصول هزینه کرده .

شاید فکر کنید بعد از افتضاح GED چرا دوباره محصول این شرکتو خریدم! خدمتتون عرض کنم: فن FSB قبل از اون محصول ناقص فاجعه خریده بودم. و متاسفانه با تفکر حالا جانبی بد دلیل بر خرابی باقی نیست، GED تهیه کردیم. بگذریم.

بررسی بسته بندی فن FSB Green

جعبه مقوایی با مشخصاتی در پشت. بعنوان یک فن اقتصادی بسته بندی مناسبی داره. ولی اون الترا سایلنت بزرگ که نوشتن 😀 Yea, about that…

اقلام داخل بسته بندی FSB

یک عدد فن . 4 عدد پیچ. یک عدد تبدیل برق مولکس؛ اقلام داخل بسته بندی تشکیل میدن، افزودن تبدیل فکر خیلی خوبی هست و برای بسیاری از کاربران که هاب فن یا مادربرد بروز ندارن ارزشمند هست.

نقد و بررسی تخصصی فن کیس گرین FSB

اقلام همراه محصول

بررسی ظاهری فن و طراحی FSB Green

شرکت ادعا داره طراحی پره‌های فن توسط مهندسان داخلی انجام شده! در صورتی که شرکتهای چینی بسیاری همین مدل فن دارن!!! و با اطمینان میشه گفت محصول صفر تا صد در چین تولید شده و متاسفانه هیچ ارتباطی به مهندسان ما نداره. (فن‌های برند FATNTEK بررسی کنید متوجه شباهت بیش از حد پره‌ها خواهید شد، چندین برند چینی دیگه هم هست)

آیا نمیشه در داخل ایران تمام این فن تولید کرد؟ تا چند نفر سر کار برن؟ (نه از چین میاریم روش برچسب ایران میزنم تموم میشه) کیفیت پلاستیک سفارش داده شده نیز متاسفانه افتضاحه و شبیه بازیافتیه!

پد سیلیکونی ضد لرزش

برای جلوگیری از لرزش 4 عدد پد سلیکونی در هر طرف فن استفاده شده، پد سیلیکونی تا حد زیادی از لرزش های ناخواسته جلوگیری میکنه و ثبات بیشتری در دور های بالا ایجاد میکنه.

میزان نویز و پرتاب باد فن FSB

بخاطر اینکه تست میزان هوا که توسط گرین 57CFM عنوان شده نیازمنده دستگاه های پیشرفته و هزینه بر هست و داخل کشور هیچ رسانه ای چنین دستگاهی در اختیار نداره، از اظهار نظر دقیق خودداری میکنم. ولی چون فن از برند دیپکول با جریان هوای خیلی نزدیک دارم با اون مقایسه کردم؛ و تا 25% قدرت پرتاب فن گرین کمتره.

تست فن FSB بصورت نصب افقی

اگر فن بصورت افقی در سقف یا کف کیس استفاده کنید؛ در تمام قدرت بعد از 10 دقیقه یک صدای جیر جیر اعصاب خورد کن تولید میشه و جز کاهش دور فن هیچ راهی برای حذفش نیست! مقدار کمی هم لرزش بوجود میاد، ممکنه متوجه لرزش نباشید ولی صدای ناهنجار فن روی مغزتون راه میره بخصوص شب‌ها. اگر سیستم برای دانلود استفاده میکنید خواب شبتون با مشکل روبرو میشه.

تست فن FSB بصورت نصب عمودی

هنگام نصب بصورت عمودی در ورودی یا خروجی پشتی کیس فن بدون صدای اضافی کار میکنه و صدای جیر جیر خیلی خفیف میاد. باید از نزدیک گوش بدین وگرنه قابل حس نیست.

کیفیت کلی فن FSB گرین چطوره؟

با توجه به عدم وجود هیچگونه LED در فن و گرایش فعالان کامپیوتری به RGB و ARGB و مشکلات فن در حالت افقی فکر نمیکنم کسی بخواد با قیمت‌های فعلی این فن تهیه کنه. برندهای چینی محصولات بهتر هم قیمت دارن، خوشبختانه در بازار ایران هم موجود هستن!

اگر فن قیمت مناسب با کیفیت منطقی نیاز دارین به دیپکول نیم نگاهی بندازین. برندی با اصالت چینیه و محصولات بروز با قیمت مناسبی عرضه میکنه. با گارانتی رسمی فراسیستم دینا نیز در بازار ما موجود هست.

FSB میتونه با بروزرسانی کیفیت بدنه و استفاده از LED های ساده و رفع صدای جیر جیر در لود بالا حداقل به عنوان یک فن خروجی برای کیس‌های اداری و اقتصادی مورد استفاده قرار بگیره. با شرایط فعلیش محصول جذابی نیست و ارزش خرید چندانی نداره.

 

دیدگاه شما برای ما مهم است

حمایت از سایت

اگر مطالب بهتون کمک کرد، لطفاً با حمایت از وبسایت به پیشرفتش کمک کنید. 

شماره کارت بانک سپه

5892-1014-1860-5453